KOSGEBden Otomotiv fuarına destek

KOSGEBden Otomotiv fuarına destek


KOSGEB'den Otomotiv fuarına destek

21 Ağustos 2012 Salı 14:20


ANKARA - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), otomotiv sektörünün ticaret hacmini genişletmek amacıyla düzenlenen "18.Uluslararası, Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuar ve Servis Ekipmanları Fuarı"na katılan firmalara destek verecek.
KOSGEB, sektördeki ana sanayicilerle yan sanayiciler arasında ticari iş birliğini geliştirmek ve iş hacmini artırmak amacıyla CNR EXPO İstanbul'da 06-09 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenecek fuara katılacak olan küçük ve orta ölçekli firmalara yüzde 50 oranında geri ödemesiz destek sağlayacak.
Fuarda, motor ve motor parçaları, iç ve dış lastikler, aktarma organları, fren sistemleri ve parçaları, hidrolik ve pnömatik aksamlar, süspansiyon parçaları, emniyet aksamları, kauçuk ve lastik parçalar, elektrik ekipmanları ve aydınlatma sistemleri, sübap, piston ve krank milleri, akümülatörler ve oto camları sergilenecek.
Yaklaşık 40 bin metrekarelik alanda 300'ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan fuara, Çin, Tayvan, Almanya, Güney Kore, İtalya gibi ülkelerin fuara hem milli düzeyde, hem de firma bazında katılacakları kesinleşti.
Otomotiv sektörü, ana sanayinde 47 bin, yan sanayinde ise 203 bin olmak üzere yaklaşık 250 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bu rakamlara, dağıtım, pazarlama, satış, akaryakıt ve sigorta gibi iş alanları da eklendiğinde sektörün istihdam hacmi bir milyonu buluyor.

Yorumlar