ANKARA KOSGEB Yeni girişimci eğitim duyurular

ANKARA KOSGEB Yeni girişimci eğitim duyurular


Kurs NoİlİlçeMeslekBaşlangıç TarihiSon Başvuru TarihiStatüKurs Türü
581653ANKARAYENİMAHALLEİşletmeci07.11.201722.08.2017AçılmışGİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI
581643ANKARAYENİMAHALLEİşletmeci10.10.201722.08.2017AçılmışGİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI
581611ANKARAYENİMAHALLEİşletmeci26.09.201722.08.2017AçılmışGİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI
581309ANKARAALTINDAĞİşletmeci05.09.201724.08.2017AçılmışGİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI
579322ANKARAÇANKAYAİşletmeci21.08.201721.08.2017AçılmışGİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI

Yorumlar

Ahmet Gülşen dedi ki…
İşinizin Patronu Olmak İster Misiniz?
İŞKUR, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla Girişimcilik Eğitim Programları düzenlemektedir.
Eğitimleri başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verilmektedir. Bu belge aynı zamanda, KOSGEB’in “Yeni Girişimci Desteği” ne başvuruda bulunma yolunu açmaktadır.

Program Bilgileri

Kurs No: 579322

İl / İlçe: ANKARA / ÇANKAYA

Meslek: İşletmeci
Eğitim Bilgileri

Başlangıç Tarihi: 21.08.2017

Bitiş Tarihi: 25.08.2017

Son Başvuru Tarihi: 21.08.2017

Toplam Gün: 5

Toplam Saat: 40

Eğitim Günleri: PAZARTESI-SALI-CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA

Amaç

Ankara Denetimi Serbestlik Müdürlüğünce yapılan Girişimcilik Programı ön elemeleri 16.08.2017 tarihinde Ankara Denetimi Serbestlik Müdürlüğünce Oğuzlar Mah. Çetin Emeç Bulv. No: 46 Öveçler/Çankaya/ANKARA adresinde saat 10:00 da yapılacaktır. Ön Elemeye Katılmak için bağlı oldukları hizmet merkezlerine başvurarak uygunluk belgeleri doldurmaları gerekmektedir.

Yüklenici Bilgileri


Mülakat Bilgileri

Başvurunuzu tamamlandıktan sonra mülakat tarihi-saati-adresi konularında sms ve/veya e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Yaş Sınırları- Cinsiyet

Alt Yaş Sınırı : 19

Üst Yaş Sınırı : 70

Cinsiyet : Farketmez

Öğrenim Durumu: İlköğretim - Lisans

Aktif İşgücü Programları

Aktif İşgücü Programları

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları”, Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları, Toplum Yararına Çalışma Programları(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.
Detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden “İş arayan” başlığı altında “Girişimcilik” linkini seçiniz.

Girişimcilik Eğitim Programları

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARI

- Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
- Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
- Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz ve sağlık raporunuz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve rapor kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
- Programa devam ettiğiniz her bir gün için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
- Programa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
- Programa doğru zamanda katıldığınızdan emin olunuz! Girişimcilik Eğitim Programlarında aynı modüle sadece bir kez katılabilirsiniz.
- Daha önce İŞKUR’un herhangi bir kurs/programından yararlanmış iseniz Girişimcilik Programına katılmanız için 6 ay beklemeniz gerekir.
- Girişimcilik Eğitim Programına katıldıktan sonra 6 ay geçmeden İŞKUR’un düzenlediği diğer kurs ve programlara katılamazsınız.
- İşsizlik Sigortasından yararlanmakta iken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
- Program süresi boyunca eğitim maliyetleriniz ile “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
- Program bitiminde başarılı olan katılımcılara Katılım Belgesi verilir. Bu belge, KOSGEB desteklerine başvuruda kullanılacak bir belge niteliğindedir.
İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarından Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’un sunduğu İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
- Online İşlemler
- İş ve Meslek Danışmanlığı
- Randevu Talebinde Bulunma